Blog

Blog

HDP_HOME_1969-50Y_2000x
príbeh zosobnený v podobe parfumu
Gérald Ghislain
Gérald Ghislain
najznámejší parfum 1969

Veľkolepá niche (nikie) značka Histoires de Parfums, za ktorou stojí parfumér Gérald Ghislain je už dostupná aj na Slovensku. Na jedinečnom mieste v srdci Bratislavy na Panskej ulici kde nájdete množstvo úžasných exkluzívnych značiek v Le Parfum & Le Chic.

S Géraldom sme sa stretli na niche výstave parfumov v Miláne. Vysoký, sympatický pán, na prvý pohľad vyzerá byť veľmi inteligentný so štýlovými okuliarmi. Sám o sebe tvrdí, že je temperamentný hedonista, romantik a miluje luxus. Také sú aj jeho parfumy! Svoju vlastnú značku Histoires de Parfums založil v jubilejnom roku 2000 a neustále pracuje na nových kolekciách. Výhradne sa odvoláva na klasickú francúzsku vetvu odvetia ale myslím si, že v jeho nových kolekciách je cítiť aj vplyv moderny.

Všetky jeho parfumy sú vyrobené v 15% koncentrácií eau de parfum, takže na koži vydržia celý deň. Gérald využíva luxusné prírodné esencie v čo najväčšej miere, tým pádom vôňa neustále pracuje a jednotlivé tóny sa otvárajú postupom času. Jeho obľúbené esencie sú vanilka a pačula.  Názvy parfumov, teda roky, predstavujú významné osobnosti alebo udalosti ktoré sa v daný rok narodili alebo stali. Napríklad rok 1725 to sa narodil Casanova, rok 1889 otvorenie známeho parížskeho kabaretu Moulin Rouge, 1969 roky hippies revolúcie.

,,toto nie je modrý flakón

Veľmi svojská je jeho novšia, modrá kolekcia piatich parfumov s názvom ,,This is not a blue bottle“ (to nie je modrý flakón), zarážajúce pretože flakón je celý v krásnej modrej farbe. Marina Crosa, Géraldova spolupracovníčka pre export, nám vysvetlila, že to je narážka na známeho belgického maliara Reného Magritta. Možno si ešte z učebníc pamätáte jeho surrealistické dielo z roku 1929 This is not a pipe. Ide tu teda o oslobodenie svojej mysle spod pút ,,realistického“ myslenia. Rozvinúť svoju fantáziu a predstavy, a predsa kto vie či je náš svet v skutočnosti skutočný? Môžeme sa teda pýtať či je to skutočne modrá farba…  

René Magritte ,,toto nie je fajka”

Parfumy sa skúšajú sofistikovaným spôsobom za pomoci sklenených lievikov. Teda v lieviku sa nachádza papierový filter, na ktorom je nastriekaný daný parfum. Samozrejme toto slúži len ako akýsi obraz či nám daná vôňa imponuje. Keď si vyberieme z kolekcie takú, ktorá sa nám najviac páči až vtedy aplikujeme na kožu a pozorujeme jej úžasnú premenu časom.

Zdieľať článok