Blog

Blog

John-Pegg-Kerosene-1068×713

Už ste počuli tú úžasnú novinku? Americká značka niche (indie) parfumov Kerosene priamo na Slovensku! Áno, je to tak! V Le Parfum & Le Chic exkluzívne nájdete kolekciu od Johna Pegga celkom jeho štrnásť parfumov. John Pegg nás našiel a priamo oslovil na našom instagrame, mimochodom sledujete aj vy nás? (@leparfumlechic ). Veľmi sa mu páčili naše priestory, koncept a uznal, že jeho značka by sa dobre hodila do nášho portfólia. Poslal nám vzorky a hneď začala spolupráca medzi nami.

John Pegg sa narodil a vyrastal v USA v štáte Michigan konkrétne v St. Clair čo je približne hodinu na sever od mesta Detroit. V tejto oblasti, ako sám hovorí, buď pracujete v automobilovej továrni alebo ste nezamestnaní. John pracoval ako lakovač a opravár motocyklov. Táto práca bola pre neho prirodzene veľmi jednotvárna a nechcel pri nej ostať celý svoj život. Mal ešte jednu veľkú schopnosť, a to vnímať mimoriadne intenzívne rôzne vône. Od malička ho fascinovali pachy špiny, nafty, laku, krvi, oleja, zeminy, plastu, preto úplne spontánne vznikol názov Kerosene čo znamená v preklade petrolej. John so záľubou pracoval aj ako recenzent parfumov na youtube. Keď už povoňal čo sa dalo začal pracovať na svojej vlastnej, nekonvenčnej kolekcii. 

John Pegg

„Pri tvorení parfumu sa vždy držím troch kľúčových posolstiev: neupravený, unikátny a prístupný.“

parfum, ktorý má prípomínať vôňu kvetín ležiacích v piesku vedľa neupratanej posteli a páru topánok značky Martens.

Nemajte obavy! Tieto parfumy nevoňajú po riedidlách a čerpacích staniciach! Naopak, sú veľmi príjemné a nositeľné, nenájdete medzi nimi žiaden nepodarok! Nakoľko v Michigene je chladné obdobie približne sedem mesiacov v roku, John používa hrejivé esencie ako je pravá ambra, drevo, korenie, ktoré nájdete v skoro všetkých jeho kompozíciách ako základnú zložku. Flakóny Kerosene sú úchvatné. Akoby vyšli z dielne industriálnej automobilovej továrne. Každý jeden je starostlivo lakovaný automobilovým lakom a nakoniec má pridelenú zlatú, kovovú platničku s vyrytým názvom parfumu s autentickým Johnovým rukopisom. Vyrábajú sa v objeme 100ml a sú balené v plstených, čiernych vrecúškach.

prvý parfum vyrobený v roku 2011

John Pegg sám o sebe hovorí ako o veľmi jednoduchom, introvertnom človeku ale jeho parfumy majú byť presný opak. 

Kerosene vydržia voňať celý deň. Sú vyrobené z kvalitných raw surovín a majú veľmi prijateľnú cenu za vysokú kvalitu. 

Zdieľať článok